Narozeninová zvěřina…

Každý má jednou za rok narozeniny. Je to sice den jako každý jiný, zkrátka jakési datum, ale přece má něco navíc – že si oslavenec (byť třeba ani neslaví) říká, že je mu tolik a tolik a že před nějakými těmi roky to bylo lepší nebo horší (to podle situace, povahy a mnoha dalších faktorů ovlivňujících psychiku člověka), ovšem každopádně jiné.

DSC00203_72dpiDSC00207_72dpi DSC00206_72dpi

Silnice nejsou bezpečné místo, to ví každý. Ani v Praze a vůbec ve městech ne, i když tam hrozí spíš tak nějaká plechařina, když se auta potkají “kontaktním” způsobem, někdo něco neubrzdí (aneb co neubrzdíš, neukecáš!), tu a tam někdo neumí parkovat… Ale stanou se i jiné, takříkajíc přírodní, věci. Třeba na Podbělohorské ulici, když se v poklidu vracíte nocí domů, je to jen kousek a nemůže se stát takzvané nic… a z ničeho nic vyskočí zpoza svodidla zmatená srnka přímo před jedoucí auto. Náhody jsou nevyzpytatelné. Řidič má narozeniny, srnka smůlu – oba si toto setkání budou pamatovat; stejně jako auto, kterému střet se zvířetem poněkud poškodil tvář. Srnka napůl odletěla, napůl odběhla, ale v pořádku asi moc nebude – kdo už to ale zjistí, že… Řidič jel domů, pochopitelně otrávený jako malajský šíp. Nic jiného se dělat nedá – snad jen koupit nový blinkr a reflektor, nechat vyrovnat a přelakovat pomačkaný blatník a nakřáplý nárazník… a zapomenout. Zvěřina je prostě takové dražší maso…

DSC00205_72dpiDSC00204_72dpi

Nevím, co jsem přesně dělal v den, kdy mi bylo 30, jako bylo mému bratrovi Radkovi včera. Ale tohle bych si určitě pamatoval. Chudák srnka, řeknou jistě milovníci zvířat, ekologové, anti-řidiči a jiní. Chudáci všichni, říkám já – srnka, brácha i auto. Někdy se čáry protnou tak, že není úniku a něco se stane. Tohle vlastně ještě dopadlo dobře; udržet auto na zasněžené silnici po takovém setkání není zrovna snadná věc… Mohlo být hůř, ta silnice je úzká, na jedné straně hluboký příkop a za ním stromy, na druhé straně svodidlo a za ním dost dost příkrý sráz. Tak tedy všechno nejlepší :-)

Snímky pořízeny přístrojem Sony DSC-W120 s objektivem Carl Zeiss Vario-Tessar 5.35 – 21.4 mm f/2.8 – 5.8 – ©2009 MS#

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s