Phottix Titan – dříve než originál…?

Phottix TitanPříslušenství Phottix používám už dost dlouho na to, abych věděl, že je dobré a že poměrem ceny a výkonu se mu nemůže žádné jiné rovnat. Obzvláště baterie Titan jsou toho důkazem – za cca třetinovou cenu oproti originálu dostanete vlastně totéž: stejný výkon, funkce i spolehlivost, navíc ještě praktický kryt, který Nikon bůhvíproč k originálním bateriím nepřikládá.

D900...???Nalákán předchozími zkušenostmi jsem si objednal dalšího titána. Funguje zcela bez problémů, nabíjí se rychle a kompletně (dříve s tím občas býval problém, ale znám ho jen z četby různých fór, sám jsem se nesetkal s tím, že by se baterie nabíjela dlouho nebo že by se nenabila na 100%), D300 ochotně ukazuje stav nabití, celkový stav i počet vyfotografovaných snímků od posledního nabíjení (kvůli tomu na původní EN-EL3, kterou měla D70, přibyl prostřední kontakt a vznikla EN-EL3e), takže pohoda za necelé čtyři stovky…

  Phottix Titan d900

Zarazil mě ale obal; mám už takovou všetečnou vlastnost, že všechno musím přečíst, všechno vidět a vědět… A tak jsem se dozvěděl, že baterie je určena krom známých typů DSLR Nikon (D100 / D200 / D300 / D700 / D70 / D50) také pro D900, o níž jsem věděl jen to, že jedna paní povídala, že někdy bude a že to má být nástupce D700. Vyrazil jsem tedy do hlubin internetu, abych viděl a věděl… a ono NIC! D900 se dá najít jen na různých Nikon Rumors a podobných stránkách, kde se sdružují a mudrují lidé, kteří se zajímají o fotografii (resp. fototechniku) a zároveň jsou příznivci nejrůznějších konspiračních teorií. Někdy jim to vyjde, někdy ne… a tak jsem si trochu četl a občas i viděl např. D4, D400, D800 a již zmíněnou D900. Žádný z těchto typů oficiálně neexistuje, ale oni se již chlubí i technickými daty, např. že D4 bude mít FX-snímač s rozlišením 30.2 MPix apod.

Phottix TitanPhottix Titan 

Praktický kryt...Budiž všem příznivcům konspirace přáno, ale otázkou stejně stále zůstává, proč na neoriginální baterii je uvedena D900 jakožto dosud neprodávaný typ, zatímco jiné (zejména D400/D800, když by logicky měly následovat) tam uvedeny nejsou. Asi se něco chystá; je mi to sice vcelku jedno, protože stejně si v dohledné době nebudu kupovat nic, jen by mě zajímalo, proč se špioni Phottixu takto prozrazují… Inu, uvidíme. Já svou baterii Phottix Titan použiji v D300 a jestli je i do jiných (třeba i neexistujících) přístrojů, je to koneckonců jenom její věc :-)

PS: Odkazy na obrázky a popisy oněch spekulativních nových Nikonů sem nedávám, protože se mění snad každý den. Zkuste vyhledávač a uvidíte sami…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s