C.C.C.P. aneb Celistvý Cizinecký Cestovní Plán

Dlouho jsem tam chtěl, takzvaně potřeboval. Nápady se vyvíjely od neurčitých představ velké cesty ke konkrétnímu plánu na cestu ještě větší… Nyní nastal čas naplnění cestovního plánu – doufejme, že naplnění se šťastným návratem, přece jenom nejde o nějaký výlet za humna

Mapa...

Pá 16. 7.

Den velkého odjezdu … (zde možno otevřít velkou mapu)

So 17. 7.

Přes Polsko do Litvy. Hrad Trakai, hlavní město Vilnius, nocleh v kempu na ostrově mezi jezery.

Ne 18. 7.

Přes Lotyšsko směrem na Moskvu, prohlídka + lázně v Kolomenském.

Po 19. 7.

Prohlídka Moskvy (Rudé náměstí, Kreml, Chrám Krista Spasitele aj.)

Út 20. 7.

Osada Abramcevo, město Sergijev Posad (klášter), poté Alexandrov a tábořiště u jezera Kolčugino.

St 21. 7.

Jurjev Polskij (chrám sv. Jiří), Suzdal (skanzen a historické centrum), město Vladimir a jeho památky, poté do Pereslavli Zalesského, muzeum flotily Petra I. a koupání v jezeře Pleščevo, na jehož březích přespíme.

Čt 22. 7.

Prohlídka Pereslavli a jeho chrámů, muzeum úzkorozchodné železnice, cesta na sever až do Rostova Velikého s nádherným bílým kremlem, bývalým sídlem metropolity. Projedeme se na lodičce po jezeře Nero, navštívíme ruskou báňu a přespíme v místní ubytovně.

Pá 23. 7.

Město Jaroslavl na břehu Volhy, prohlédneme si kreml a nástěnné malby chrámu Ilji Proroka. Přes Volhu pak do Vologdy a přespíme u bran Spasso-Priluckého kláštera na břehu říčky Vologdy.

So 24. 7.

Vydáme se až do Kirillova – nejrozsáhlejšího klášterního komplexu v Rusku. Prach cest opláchneme v jezeře přímo pod hradbami kláštera a poté nahlédneme do pověstmi opředeného a hledači pokladů těžce poničeného ženského kláštera Goricy, navštívíme i malebnou horu, odkud se rozhlíželi první mniši. Přesuneme se poté k nedalekému Ferapontovu, které se pyšní klášterem s jedinečnými malbami malíře Dionýsia. Rozložíme stany nedaleko vesnice a roztopíme opravdovou dřevěnou ruskou báňu.

Ne 25. 7.

Opustíme civilizaci a vydáme se do liduprázdné tajgy. Vykoupeme se na písčité pláži jezera Beloje. Pokud nám to ruské cesty a úřady dovolí, projedeme přes Lipin Bor a Vytegru po východním břehu Oněžského jezera. Večer spočineme v zapadlé, ale útulné vesničce Marino.

Po 26. 7.

Přes Pudož budeme pokračovat po stále rovných cestách na sever tajgou, tajgou a pro změnu tajgou… Občas se vykoupeme v jednom z tisíce karelských ledovcových jezer.

Út 27. 7.

Dopoledne návštěva muzeí a památek v Kargopoli. Pak se vrátíme zpět ke břehům Oněžského jezera a budeme pokračovat podél nich na sever. Večer se utáboříme v památkově chráněné vesnici Lobskoje u tří jezer.

St 28. 7.

Překročíme Bělomořsko-baltský kanál a večer přijedeme do městečka Kem na břehu Bílého moře. Z přístavu Rabočeostrovsk vyplujeme na Solovecké ostrovy. Ubytování v tamní škole.

Čt 29. 7.

Vydáme se na pěší výlet k hoře Sekyrnaja, na které se tyčí kaple s majákem. Navštívíme též několik ostrovních pousteven.

Pá 30. 7.

Pokud nám štěstí a počasí bude přát, poplujeme s mnichy na přísně střežený ostrov Anzer – nejsvatější místo pro ruské mnichy – nebo na Zaječí ostrov.

So 31. 7.

Pěšky na ostrov Baľšaja Muksalma, který je spojený s hlavním ostrovem mostem z ledovcových valounů. Budeme se kochat výhledy na Bílé moře na západním břehu ostrova a po cestě zpátky se vykoupeme v jednom z pěti set tmavých mechových jezer.

Ne 1. 8.

Navštívíme Solovecký klášter a místní muzeum, projdeme se po pobřeží, prohlédneme si ostrovní labyrint, pravoslavný hřbitov a na lodičkách proplujeme soustavou kanálů, které spojují několik jezer.

Po 2. 8.

Návrat lodí ze Soloveckých ostrovů do přístavu Rabočeostrovsk u města Kem.

Út 3. 8.

Noční přejezd, pak snídaně u vodopádu Kivač a přesun do Petrozavodsku, hlavního města Karélie. Nocleh na přírodním tábořišti u řeky před Petrohradem.

St 4. 8.

Ráno Petrohrad, prohlédneme si slavné fontány Petrodvorce a pak centrum (Petropavlovská pevnost, Něvský prospekt, Ruské muzeum, Aurora). V noci možná uvidíme zvedání mostů na Něvě.

Čt 5. 8.

Pokračování prohlídky Petrohradu, návštěva Ermitáže. Odpoledne Carskoje Selo a přejezd k Novgorodu, kde budeme tábořit na břehu řeky.

Pá 6. 8.

Novgorod s jeho středověkými památkami, poté závěrečný přesun do posledního ruského města Pskov a prohlídka místního kremlu i středověkého kláštera se vzácnými malbami.

So 7. 8.

Po nočním přejezdu litevský Kaunas a skanzen Rumšiškés. Polskem pak domů.

Ne 8. 8.

Návrat. Možná ;-)

Tak ať se to celé podaří – slavnostně slibuji, že přivezu co nejvíce fotografií a vrátím se v pořádku (kdyby to snad někoho zajímalo)…

Advertisement

2 komentáře do “C.C.C.P. aneb Celistvý Cizinecký Cestovní Plán”

  1. Ján Says:

    Tak šťastnú cestu… nech dobre to dopadne!

  2. Milan Says:

    Díky! Mé přání je stejné; pořád si říkám, že "připravenému štěstí přeje", a zodpovědně konám poslední přípravy… ;-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s