Scooter Story aneb Už nikdy Dorton…

1. Jsem naštvaný…!!!
2. Měl jsem štěstí
3. Všechno dobře dopadlo
4. Jsem spokojen

V červnu 2010 jsem zakoupil u firmy Dorton nový skútr Motorro Desire 50 a tamtéž jsem chodil i na všechny povinné servisní prohlídky, mám je potvrzeny i v servisní knížce. Opakovaně jsem při předání skútru k prohlídce upozorňoval na pískání při rozjezdu a požadoval opravdu (už v záruce!); problém opakovaně nebyl vyřešen a vysvětlení znělo dosti zvláštně: “No to víte, je to Čína a je to levné…”. To je možná pravda, ale viděl jsem také mnoho jiných skútrů téhož původu, které se rozjížděly normálně. Údajně se s tím nedá nic dělat, je to použitým materiálem a je to stejné, jako když pískají brzdy při použití nekvalitních brzdových destiček. Tolik vysvětlení firmy Dorton, která mě začala solidně štvát.

Skútr nicméně jezdil dobře, pískání byl jen kosmetický problém (netušil jsem, že zdaleka nejde jen o pískání, ale o poškozování variátoru!), projevoval se zejména za studena a někdy vůbec ne, nicméně chtěl jsem ho konečně vyřešit… Kontaktoval jsem servis Dorton, který se od loňska přestěhoval kamsi do Dolních Počernic (Nad Rybníkem 4, 190 12 Praha), že bych si rád objednal prohlídku a konečně už též odstranění zmíněného problému. Panem Dušanem Klimešem, s kterým jsem dosud vždy jednal, jsem byl po telefonu odkázán na mechanika Lubomíra Nováka, který dříve rovněž pracoval ve Vysočanech, kde Dorton sídlil. Pan Novák byl krajně neochotný (že mám zavolat za týden apod.), celé jednání na mě působilo poněkud nedůvěryhodně, rovněž “klasicky” tvrdil, že pískání je normální.

Servisní knížka 1Servisní knížka 2

Servisní knížka 3Rozhodl jsem se najít jiný servis – a našel JOHN Motor (Karlovarská 55, 163 00 Praha), kde mi jednak velmi ochotně vyhověli, jednak provedli celkovou prohlídku, při které objevili poškozený řemen variátoru. Příčinou byla uvolněná podložka, která řemen obrousila a která také při volnoběhu cvakala. Řemen byl vyměněn, variátor opraven, skútr jezdí jako nový (či spíše lépe než nový), po pískání ani památky. A pak že to nejde…!

FakturaDle mechanika v JOHN Motor nebyl variátor nikdy (!) rozebírán, protože jinak by závada (uvolněná podložka a následně poškozený řemen) musela být ihned odhalena. Byla nutná oprava variátoru, kterou jsem samozřejmě zaplatil, stejně jako nový řemen… Kdyby Dorton prováděl servisní práce opravdu, a ne jen na papíře, nemuselo se nic z výše uvedeného stát. V JOHN Motor jsem předložil servisní knížku – a jejich “No jo, Dorton…” mluvilo za vše. Mají totiž několik zákazníků, kteří nebyli se servisem Dorton spokojeni nebo jím byli přímo poškozeni jako já, chodí nyní na Karlovarskou a jsou zcela spokojeni.

V podobném duchu jsem napsal e-mail firmě Impexta, která distribuuje skútry a má také síť autorizovaných servisů, které – jak vidno – nejsou ani zdaleka stejné. Dále jsem ještě připsal: Píši Vám zejména proto, abyste věděli, že mezi Vašimi autorizovanými servisy jsou nebetyčné rozdíly. Každého, kdo by chtěl v budoucnu mít cokoli společného s firmou Dorton s.r.o., budu varovat, naopak JOHN Motor každému rád doporučím. Jak jednání, tak provedená práce obou servisů se nedají vůbec srovnávat. Nejde mi ani tak o peníze, o které mě Dorton okradl (ano, nazývejme věci pravými jmény) tím, že si nechal platit za to, co neprovedl, spíš o princip: takovéto jednání si zákazník, i když třeba s levným čínským skútrem, nemusí a nemá nechat líbit, tentýž postup mi připadá logický i u Vaší firmy. Rád bych, abyste v zájmu svých zákazníků zjednali nápravu.

Tak uvidíme… A já se jdu projet.

P.S.: Nenechme si nic podobného líbit – já jsem se k tomu skálopevně rozhodl, a kdykoli se s něčím podobným setkám, budu jednat stejně…

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s