Power To You aneb Slávek to má na háku…!

SGH-i600 Vodafone dává každý rok nějaký vánoční dárek – letos to jsou MMS, každý měsíc 77 zpráv zdarma. Jenže jsem narazil na zásadní problém: můj Samsung SGH-i600 byl původně od O2 (jiný operátor ho ani nedodával). Jinak umí opravdu všechno a před necelým rokem jsem za nový chytrý přístroj v kompletním balení dal tak málo, jako bych pořídil nějaký úplně hloupý telefon. Zkoušel jsem leccos, uvažoval jsem zcela vážně i o instalaci jakýchsi pirátských WIndows Mobile 6, abych se zbavil kyslíkového balastu, ale měl jsem strach, abych se nezbavil rovnou celého telefonu, mám ho rád. Pak jsem si řekl, že bych si mohl pořídit jiný telefon, aspoň bych měl záminku, když už nemám rozumný důvod – to je ovšem hotová věda ;-). Hloupý telefon (tj. bez operačního systému) nechci, zato potřebuji wi-fi, chci paměťovou kartu nebo prostě velkou paměť, nyní tedy i opravdu funkční MMS (abych si mohl užít dárek) a k nim fotoaparát, bez něhož MMS jaksi nemají smysl… A všechno to musí stát samozřejmě co nejméně. Kdyby O2 neblokovalo všechno, co mu projde rukama, nebylo by co řešit, i600 umí vše, jen nastavení O2 MMS se tvrdošíjně bránilo změně (několik pokusů o nastavení jsem tedy pojal jako důkladné opakování všech mnoha a mnoha sprostých slov, která umím, a zcela nepochybně jsem prospěl s vyznamenáním). Všechno marné. Nesnáším blokování telefonů – připadá mi neslušné: za své peníze si koupím svůj telefon a smím ho používat jen v jejich síti? To je jako koupit si auto a smět jezdit jen po dvoře prodejny, kde jsem si auto pořídil…!

S operačními systémy je to mimochodem složité: Symbian je mi nějak iracionálně nesympatický (a Nokia koneckonců rovněž), Google Android neznám a je moc nový, tudíž jistě dětsky nemocný… a pak už zbývá jen Palm (divné), Blackberry (ještě divnější) a úděsný (drahý a neschopný) iPhone se strašlivým Mac OS. Takže jediná možnost se jmenuje Windows Mobile…

SGH-i600 Už jsem dnes dokonce byl v prodejně a prohlížel LG-KS20, také win-phone, ale tak blbého prodavače aby pohledal… Jestli tenhle exemplář neodradí naprosto každého zákazníka, pak asi už nikdo. Kdybych řekl, že byl levej jak turecká šavle, byla by to urážka šavle i Turků. Dosud nepoužitý, jen rozbalený stroj měl stát podle webu 3490 korun, leč podle cedulky v obchodě 3890 – zaprotestoval jsem a po delším váhání mi řekli, že tedy bude za cenu nižší. Ovšem pak začala přehlídka neuvěřitelné neschopnosti – takzvaný odborný prodavač napřed neuměl telefon otevřít a založit SIM, pak nemohl najít krabici, načež neuměl telefon ovládat… a tak dále. Měl jsem hroznou chuť mu nebohé LG vyrvat z rukou, což se mi nakonec podařilo. Nicméně jsem poté bohužel zjistil, že uživatelské prostředí nese rovněž neklamné (a nevábné) znaky O2 – a odporoučel se. Odborník vypadal dost naštvaně (nasraně se sice psát nemá, ale bylo by to o dost výstižnější). Ještě jsem vznesl dotaz, jak se dá z Windows dostat pryč všechno to O2 – a prý že by přehráli software (to umím taky a zadarmo, ale otázka je proč, když jediné počeštěné WM jsou právě ty kyslíkové). Nashle, resp. sbohem (nebo s kým chcete).

Napadla mě poslední možnost – půjdu do Vodafone a uvidím, co mi řeknou. Čekal jsem, že mě pošlou do háje, když telefon není od nich. Omyl! Vzal jsem si pořadové číslo, chvíli pozevloval, vzal si své oblíbené Čilichili, nápaditý a zábavný Vodafone časopis, a když na mě přišla řada, řekl jsem, že mi nejdou MMS, protože mi v tom brání neodstřelitelné 02, ačkoli je telefon odblokovaný a udělal jsem všechno podle Techfora. Mám všechny profily nastavené, MMS nepřijde a nejde ani odeslat… "Tak moment", pravil prodavač, "zavoláme kolegu, který nastavuje telefony, to prostě musí jít…!" I stalo se – přišel Slávek (měl to napsané na tričku) a vypadal, že to má na háku. Vzal i600, uznale pokýval hlavou, prohlásil cosi o blbým blokování, krátce se zahleděl do Techfora a pak předvedl cosi zvláštního – kombinaci asi 5 kláves, následně cosi lehce doladil, načež vyzval svého kolegu, aby poslal na mé číslo testovací MMS… a to bylo všechno. MMS přišla, Slávek nekecá a má to fakt na háku! Tvářil se, že takové věci dělá tak 8× denně, přestože je prodavač a nikoli technik (byla to prodejna, ne servis).

Ihned pak šel pryč, kamsi do hlubin prodejny, takže jsem poděkoval prvnímu prodavači (cedulku se jménem neměl) a mazal za Slávkem. Na můj dotaz, co bylo špatně nastavené, odpověděl, že O2 tam cpe nějakou věc, která brání změně profilů.. ale už tam není. Inu – Vodafone mě opět potěšil, protože jednak Slávek vyřešil zdánlivě neřešitelnou věc, jednak když jsem se ptal, co za to, řekl že NIC; dále mám pokoj od O2 i od nákupu nového telefonu, který jsem vlastně až tak moc nechtěl… A nové reklamní heslo platí: Vodafone – resp. Slávek – power to you. Tak.

Advertisement

2 komentáře do “Power To You aneb Slávek to má na háku…!”

  1. Ján Says:

    Z toho všetkého pre mňa osobne vyplýva jedna dobrá správa: Hackeri ešte nevymreli…. našťastie :)

  2. Milan Says:

    Tohle byl ovšem "pozitivní hacking", protože mi ono podivné nastavené (resp. nemožnost přenastavení) bránilo používat mou vlastní věc mám vlastním způsobem (tedy s jiným operátorem). Blokování telefonů prostě nechápu – a jestli bych vůbec uvítal nějakou euro-normu, pak právě tu, která by ho zakázala… jenže to spíš vznikne její pravý opak, aby si uživatelé třeba nemysleli, že si můžou dělat, co chtějí – bez regulací holt není žádný europořádek…! O:-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s